21 Eylül 2016

Trend: Miu Miu Balerin Babet

 Blonde Salad

Miu Miu'nun ilk kez 2016 yazında podyumlarda dikkati çektiği "balerin babet"leri sokak modası ve moda blogger'larının takıntısı olmuş durumda... 'Takıntı' derken gerçekten abartmıyorum, zira herhangi bir sokak modası fotoğrafında ya da moda dergisinde her an denk gelebilirsiniz. Son dönemlerde babetlerde bağcıklarla yaratılmak istenen "balerin" havası sanırım Miu Miu ile obsesyon yaratan bir trend halini alacak...Görünümü itibariyle puant'ı andıran, pek tabii atkıları ve birbirinden değişik bağcıkları ile farklı bir tasarım olan bu ayakkabılar, materyaline göre 620 ila 890 dolar arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Şimdilik en pahalısını şu linkten inceleyebilirsiniz.


Normalde babet seven bir insan evladı olmama karşın, Miu Miu tasarımı hakkında çok da olumlu şeyler düşünmüyorum. Lakin, birazdan derlediğim fotoğraflarda göreceğiniz üzere yakışana da yakışıyor ya hu...


Pahalı tasarımları ulaşılabilir fiyatlarla ayağımıza getiren Zara ise, konuyla ilgili -tabii ki- boş durmamış ve Miu Miu alternatifi babetleri tasarlamış. Başıma bir şey gelmeyecekse, Zara'nın 'balerin' uyarlamasını tercih ederim (: Dilerseniz derlediğim görsellere de bir göz atalım... İşte sokak modası ve blogger'ların obsesyonu Miu Miu balerin babetler!


Fotoğraflar: Pinterest ve Collage Vintage4 yorum:

  1. çok zarif babetten daha güzel duruyor ve bence de Zara daha iyi olmuş sanki :-))

    YanıtlaSil
  2. Sitenizi ve yazılarını severek takipteyim. Konu için teşekkürler.

    YanıtlaSil
  3. Şu babetleri ne şekilde olursa olsun sevemedim, belki bana yakışmadığı içindir :) ama böyle fena olmamış sanki

    YanıtlaSil