5 Aralık 2013

Kate Middleton taç taktı!


Kate Middleton, eşi Prens William ile birlikte geçtiğimiz gece önemli bir davete katılmışlar... Buckingham Sarayı'nın balo salonunda düzenlenen diplomatik bir resepsiyona katılan ikili oldukça şık görünüyor. Kate Middleton, bu geceyle birlikte ikinci kez taç giymiş oldu. Biliyorsunuz, daha önce yani ilk kez kendi nikah töreninde taç takmıştı. Bu kez taktığı taç, Kraliyet Ailesi'nin miraslarından biri... Yani Düşes tacını bu gecelik ödünç almış...Bu post'un kötü yanı Kate'in sadece arabanın içinde çekilmiş fotoğraflarının olması... Maalesef ne giydiğini görememek çok kötü, üstelik bu kadar güzel ve hoş görünüyorken... Düşes'in elbisesi pastel mavi renkte, dantelli ve Alexander McQueen'e ait.  Bunu öğrendikten sonra, insan fotoğrafları göremediğine ve göremeyecek olmasına da üzülüyor. Yapılan açıklamaya göre, gece çekilen fotoğraflar basına verilmeyecekmiş. Ne yapalım, ben de bu elbiseyi Düşes'in daha önce giydiği Nude renk McQueen elbisesine (Üstteki kare) benzettim. Ancak bu sefer yere kadar uzandığını düşündüm. Hayal işte!

Papyrus Taç

Düşes'in taktığı taç, Kraliçe Elizabeth'in annesine yani  Queen Mother'a aitmiş... Queen Mother öldükten sonra kızı Prenses Margaret'e geçen taç, onun da ölümünden sonra şimdiki kraliçeye devretmiş. Bu ilginç ve güzel bir gelenek, bu şekilde miras kalan taç, küpe, broş, gerdanlık gibi mücevherler Kraliyet Ailesi üyeleri tarafından ödünç alınarak kullanılıyor. Hatta Kate Middleton'un taktığı broşların çoğu da ödünç alınmış Kraliyet eşyaları...


Bu kadar konuşmuşken, Kate'in kulağındaki küpelerin de Kraliyet'e ait olduğunu söylemek gerek. Taç ve küpelerle çok güzel görünen Düşes'in makyajı da çok hoş olmuş. Keşke tacını daha da ortaya çıkaracak güzel bir topuz yapsaymış lakin bu kadına saç toplattırılmıyor, illa ki bir şekilde saçları açık olacak. Neyse ki yarım toplayarak yüzünü ön plana çıkartmış. Bu arada bir şeyler olsa, basına fotoğraf sızsa da şu elbiseyi ve Kate'i adam akıllı bir görsek!

Fotoğraflar: Dailymail

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder