8 Şubat 2015

Bacakları olduğundan daha uzun gösterin

Miroslava Duma

Uzun bacaklar çoğu kadının hayali... Ancak, herkes bu açıdan şanlı doğmuyor. Neyse ki bir kaç giyim hilesiyle bacakları olduğundan daha uzun göstermek mümkün. Gardırobunuza ekleyeceğiniz bir kaç parça ile bu hileleri tarzınıza adapte edebilirsiniz. İşte karşınızda daha uzun bacaklar için giyim ve stil tüyoları!


Ten rengi ayakkabı edinin

Neyse ki bu konuda şanslıyız, çünkü ten rengi bir kaç sezondur yükselişine devam eden bir renk... Bu renkte ayakkabı bulmak sorun değil. Ancak ten rengi ayakkabıyı seçerken, teninize en yakın tonu bulmaya çalışmalısınız. Önemli noktanın bacak ve ayakkabı rengini eşitlemek olduğunu unutmayın. İlle topuklu almalısınız diye bir kural da yok. Ten rengi babet ve sandalet gibi ayakkabıları da kullanabilirsiniz.


Bacaklarınızda Bronzer kullanın

Eğer sık sık mini etek ve şort giyiyorsanız, bacaklarınızı daha uzun göstermek için Bronzer kullanabilirsiniz. Bronzer ile parlayan ve hafif bronzlaşan bacaklar daha uzun görünüyor. Eğer Bronzer kullanmıyorsanız, bacaklarınıza süreceğiniz nemlendirici kremin içine Bronz renkli bir göz farı da ekleyebilirsiniz.


Pantolon/Çorap ve ayakkabınızı aynı renk giyin

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri ayakkabı ve pantolon renginin aynı tonlarda olması... Bu şekilde göz yanılması sağlayarak, bacaklarınızı daha uzun ve zarif görünür. Aynı şekilde etek giydiğinizde çorabınızla aynı tonlarda ayakkabı giymeniz basit ve şık bir kombinasyondur.


Bol paçalı pantolonlar giyin

Bol paçalı pantolonlardan gardırobunuza eklemeyi unutmayın. Bol paçaları platform ya da yüksek topuklu ayakkabılar tamamlayın. Paçalarınızın ayakkabınızı gizlemesine dikkat edin.


Koyu renklerden şaşmayın

Açık renklerin bacaklarınızı olduğundan daha kalın ve dolayısıyla daha kısa göstereceğini bilmelisiniz. Bu yüzden koyu renk pantolon, tayt vb. Parçaları gardırobunuzdan eksik etmeyin. Aynı şekilde koyu renk opak çoraplar da etek ya da şort giydiğinizde en büyük kurtarıcınız olacaktır.


Yüksek belli parçalar edinin

İster kot pantolon giyin ister etek, ne giyiyorsanız yüksek bel olmasına dikkat edin. Çünkü yüksek belli parçalar bacaklarınızı olduğundan uzun gösterir. Hatta vücudunuza göre kısa bacaklarınız varsa, yüksek bel parçalarla proporsiyonunuzu dengeleyebilirsiniz.


Asimetriden faydalanın

Asimetrik parçalar göz yanılması sağlayarak bacak boyunun daha uzun gözükmesini sağlıyorlar. Üstelik topuklu ayakkabı giydiğinizde etkisi artıyor. Önü kısa arkası uzun ya da önden asimetri detayı olan etek ve elbiselerden edinebilirsiniz.

Fotoğraflar: Pinterest

FACEBOOK  /  TWITTER  /  INSTAGRAM


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder