1 Temmuz 2016

Kate Middleton: Peplum dantel elbise


Efendim, Kate Middleton'ın Fransa ziyaretinin ikinci ve son gününde bir 'UFO' ile karşı karşıyayız! Henüz tasarımcısı bilinmeyen peplum ve Peter Pan yaka elbisenin danteli Sophie Hallette'e aitmiş. Fransız Sophie Hallette'in meşhur danteli, daha önce Düşes'in gelinliğinde de kullanılmıştı. Nude dantele siyah astar kullanılarak tasarlanmış elbiseye yakından bakalım...Gördüğünüz üzere elbise pek bir şık. İlk başta yaka, omuz ve dantel detayıyla fazla geldi lakin elbise o kadar 'Kate' ki, bir kaç kare baktıkan sonra fikrimi değiştirdim. Aslında yadırgadığım nokta yas törenine neden böle cicili bicili dantelli ve açık renk bir kıyafet giydiğiydi...


Üstüne üstlük, bu fotoğraftaki hanım ve beylerin ağırlıklı olarak lacileri çekmeleri buna nazaran Kate'in nude danteliyle parlamasını garip buldum. 


Gelin görün ki, Kate yine ince düşünceli tavrını Fransa'da göstermiş.
Viktoryen dönemde yas rengi olarak siyah rengin yanında ten rengi de kullanılırmış. Ne kadar doğrudur bilinmez ama, elbisenin dantelindeki yaprakların da "Onur"u simgelediği yazılıp çiziliyor. Kate'in daha önceki yurtdışı ziyaretlerini düşündüğümüzde yazılıp çizilenlerin haklılık payı var gibi görünüyor.


Bu arada, sizi bilemiyorum ama ben elbisenin ön kısmından ziyade arkadan duruşunu çok sevdim.Bir de bu şapka bana biraz fazla geldi. Elbise hayli hareketliylen, iddialı bir şapka olmasa da olurdu. Bir nceki kombinde taktığı Pillbox şapkası çok daha iyi dururdu diye düşünüyorum. Bu arada; Kate, Sylvia Fletcher tasarımı şapkayı ilk kez 2011 yılında kullanmıştı.

Kate'i siz nasıl buldunuz?


Fotoğraflar: DailyMail

 

1 yorum:

  1. Elbisesi çol güzel ama o toplu fotoğrafta benim dikkatimi başka bişey çekti kate elbisenin üzerine hiç birşey giymemiş diğerlerine bakınca kendisi çıplak kalmış gibi

    YanıtlaSil