5 Eylül 2022

Vücut Tipine Göre Trençkot SeçimiTrençkot sezonunu şükürler olsun ki açmış bulunuyoruz. Yeni sezonda birbirinden güzel trençkot modelleri var ama kabul edersiniz ki, trençkot bir gardırobun demirbaşı... Bu yüzden vücut tipimize uyan, evladiyelik bir model seçmek en mantıklı olanı... Ben de bugün vücut tipimize göre en uygun trençkotlar hangileri, biraz bundan dem vurmak istedim.


Büyük göğüslüler

Trençkot alırken tek sıra düğmeli modellere yönelmenizi tavsiye ederim. Derin boyun dekoltesi daha dengeli bir görünüm sağlar. Bu yüzden trençkotun önünü kapattığınızda derin bir V olmasına dikkat edin. Omuzlar sade olursa daha iyi olur. Proporsiyon dengelemek için kalçaları örten uzunluktakileri tercih edin. 

Küçük göğüslüler

Sizin için bele oturan modelleri salık veririm. Vatkalı, apoletli, üst kısmı janjanlı modellere rahatlıkla yönelebilirsiniz. Geniş yaka ve büyük kemerlere de 'evet!' 

Minyonlar

Yüksek belli ve mümkünse göğüs altından pileli modelleri önerebilirim. Kesimin üzerinize tam oturmasına dikkat edin. Bilezikli kollar da şahane durur. Kısa modelleri de deneyebilirsiniz.

Boyunuz uzunsa

Mutlaka dizin altında, uzun trençkotları tavsiye ediyorum. Büyük kemerli, asimetrik ve oversized modeller tam size göre... 


Omuzlarınız genişse

Oversized kadar geniş kesimli olmasa da bol dökümlü modeller size çok yakışır. V yaka göstermeye dikkat edin. Reglan kollu olanları rahatlıkla alabilirsiniz. 


Kalçalarınız genişse

Tek sıra düğmeli trençkotları öneriyorum. Düz kesimli ve kalçayı örten uzunlukta olması harika olur. Önü açık bir şekilde kullanabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder