6 Eylül 2014

Stil ikonu: Ulyana Sergeenko


Ulyana Sergeenko, 30 Ağustos 1979 tarihinde Moskova'da dünyaya geldi. Çocukluğundan beri iki tutkusu vardı: Moda ve fotoğrafçılık. Ancak, maddi imkansızlıklardan ötürü her iki alanda da çalışma fırsatı bulamamıştı. Bu noktada masallara benzeyen bir hayat hikayesiyle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Zira, bir gün Ulyana Sergeenko için her şey değişti... Rusya'nın en zengin işadamlarından Danil Khachaturov ile evlendi. İki yıl boyunca evliliği ile meşgul olan Sergeenko, içindeki moda aşkına dur diyemedi ve eşinin önüne serdiği bütün maddi olanakları kullanarak kendi markasını yarattı. Yeteneği ve tarzıyla kısa süre içerisinde farkedilen Ulyana Sergeenko, trendlerden bağımsız orijinal stiliyle bugün sokak modası fotoğrafçılarının peşinden koşturduğu ünlü bir stil ikonu...Ulyana Sergeenko'yu günümüz stil ikonlarından ayıran şey 1950'li yıllardan fırlamış gibi görünmesi... İncecik beli, bibloyu andıran yüzü ve dramatik kıyafetleriyle herkesi kendine hayran bırakan benzersiz bir stile sahip. Dilerseniz, Ulyana Sergeenko stilinde öne çıkan parçalara göz atıp, stil ikonunun tarzından ilham alalım.


Tafta, kadife ve dantel

Stil ikonu çoğumuzun gece davetlerine yakıştırdığı kabarık tafta etekleri, bele oturan kadife elbiseleri ve dantelin en gösterişli hallerini gündüz vakti giymesiyle dikkat çekiyor. Her yerde, günün her saatinde onu en şık elbiselerle görebilmek mümkün.


Basma elbise ve etekler

Rus giyim tarzının en önemli parçalarından biri olan çiçekli basma elbiseler ve etekler Ulyana Sergeenko stilinde öne çıkan parçalardan biri. Ünlü stil, yere kadar uzanan çiçekli etekleri ve elbiseleriyle sokak modasının Rus kraliçesi...


Mini ve transparan elbiseler

Ulyana Sergeenko, zaman zaman ezber bozan seçimlerle de karşımıza çıkabiliyor. İnce fiziğine yakışan mini elbiseleri ya da süper seksi transparan etekleriyle bir bakanı bir daha baktırıyor.


Topuklu Ayakkabılar

Ulyana Sergeenko genellikle topuklu ayakkabılarla görüntüleniyor. Onu düz ayakkabılarla görebilmek biraz zor. Zaten feminen stilinin en önemli tamamlayıcıları da şık topuklu ayakkabılar...


Şapka ve başörtüsü

Ulyana Sergeenko'nun şapkaları da dikkat çeken aksesuarlarından biri. Onu tak takıştır takılarla pek göremesek de, taktığı şık şapkalarla stilini taçlandırdığını görüyoruz. Şapkaların yanı sıra Rus stilinde önemli bir yeri olan başörtüsü de Ulyana Sergeenko ile bütünleşmiş en önemli aksesuarlar arasında yer alıyor.* Bu yazı, 25 Nisan 2014 tarihinde Pembe Şeker Moda Blogu'nda yayınlanmıştır.

4 yorum:

 1. Seviyorum bu kadini harika bir stili var ve kendisinede cok yakisiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @loungetime Ben de çok seviyorum, çok farklı...

   Sil
 2. Stil dedigin budur iste! Gercekten hayran olunasi! :)

  YanıtlaSil